Geodezinių matavimų kaina ir koją pakišti geba

Visiems patinka tiksliai žinoti iš ko susideda vienos ar kitos paslaugos kaina. Juk tada ir apsispręsti paprasta, o kai tiksliai žinai, tai niekada nesibaimini, kad kas nors apgauti bando.

Geodeziniai matavimai – pakankamai rimta sfera, nes ji siejasi su gan brangiu turtu – žeme. Su ja, kaip žinome, juokai visada būna menki. Ar galima sutaupyti, kai prireikia pasinaudoti tokia procedūra? Sutaupyti norime visi, tik kartais to daryti neverta. Šis atvejis yra vienas iš tų, kai taupumas gali koją pakišti, o su būsimomis problemomis teks susidurti vieno ar kito sklypo savininkui, bet ne matininkui, kuris nekokybiškai darbą atliko.

Nors išlaidauti ne visada reikia skubėti. Geodezinių matavimų kaina bus ženkliai mažesnė, kai ši procedūra bus atliekama šaltuoju metų laiku, bet pačio matininko darbas žiemą yra šiek tiek sudėtingesnis. Susirasti tinkamą specialistą – misija įmanoma. Skelbimų užtenka, tereikia pasidomėti tos įmonės atliekamų darbų kokybe. Čia viešoji nuomonė interneto platybėse visada praverčia. Ja aklai tikėti nereikia, bet dėmesį atkreipti naudinga.

Matavimo darbų kaina nėra tokia jau didelė. Neretai ji svyruoja nuo 500 iki 2400 litų. Suma lengvai įkandama, bet jei darbus prireikė atlikti be galo greitai, tai ir kaina geba skubiai užaugti, bet standartinė darbų kaina yra pakankamai patraukli, o ne retai ji gali pasirodyti ir labai maža. Nebijokite ir skirkite laiko tinkamo specialisto paieškai. Darbai bus atlikti nepriekaištingai, o svarbiausia, kad visada laiku. Nebijokite pasiteirauti ar įmonėje dirbantys matininkai turi galiojančias licencijas, nes tik atestuoti specialistai gali šiuos darbus atlikti profesionaliai ir būti už juos atsakingi.

Žinoma, pačioje darbų pradžioje pats savininkas turi įvykdyti tam tikrus reikalavimus. Privalu turėti dokumentą, kuris įrodo žemės nuosavybės teisę, dažniausiai tai būna žemės sklypo įsigijimo dokumentas. Taip pat prireiks ir sklypo registraciją patvirtinančio teisinio dokumento bei pirminio arba detalaus sklypo plano. Tik tada gali prasidėti geodezinių matavimų darbai. Po šių darbų seks duomenų patikrinimas ir patvirtinimas institucijose. Šis procesas geba užtrukti, bet teisingai atliktas pirminis darbas leis laukimą sutrumpinti.

O darbai bus baigti, kai matininkas pateiks parengtą kadastrinių matavimų bylą. Joje bus pateiktas suformuotas sklypo planas, apskaičiuota jo vertė, paruošta naudmenų eksplikacija ir surašytas ribų paženklinimo aktas. Visi šie dokumentai suteiks teisę nevaržomai disponuoti turimu nekilnojamu turtu. Akivaizdu, kad į geodezinius matavimus investuoti verta.