Geodezinių matavimų kaina. Kas ją lemia?


Geodezinių matavimų kaina. Kas ją lemia?

Kiekvienas produktas ar paslauga turi savo kainą. Geodeziniai matavimai nėra jokia išimtis.

Žinoma, viskas priklauso nuo tam tikrų faktorių. Vietovė, sklypo sudėtingumas, matininkų užimtumas, noras darbus atlikti greičiau, tai rodikliai, kurie lemia galutinę kainą. Pagal sklypo kadastrinį numerį, kam jis priklauso ir kokiame rajone jis randasi, galima numatyti ir būsimų matavimo darbų kainą. Akivaizdu, kad prireikus šios paslaugos dera kreiptis į specialistus. Jie tikrai nepabijos pasidomėti ir tiksliai nustatys būsimą sąmata. Stebėtis, kad kiekvienu atveju ji būna kitokia nereikia. Kaimynas už šiuos darbus mokėjo mažiau, nes plotas buvo mažesnis, o sklypo užstatymas menkesnis. Viskas priklauso nuo sklypo paskirties, ploto, užstatymo ir pan.

Geodezinių matavimų kainos nuo iki

Dažniausiai teks susidurti su 500 litų (145 EU) suma. Kartais jis geba svyruoti ir nuo 100 litų ar kopti į didesnes aukštumas. Beje, kainą lemia ne vien tik būsimi darbai, bet ir specialisto kompetencija. Ne paslaptis, kad žmonės visada siekia ženkliai sutaupyti. Ieško asmens, kuris darbus gali atlikti už labai nedidelę pinigų sumą. Čia apsigauti nereikėtų, ne visi žmonės geba dirbti greitai, efektyviai ir tiksliai, plius dar už nedidelę pinigų sumą.

Geodeziniai matavimai Vilnius

Geodezinius matavimus gali atlikti tik atestuotas matininkas. Šiuos fizinius asmenis atestuoja Nacionalinė žemės tarnyba, ji suteikia kvalifikacinį pažymėjimą. Jei asmuo šio dokumento neturi, jo samdyti nereikėtų. Nereikia skubėti ir mokėti visos sumos už darbus. Juk už juos dera atsiskaityti tik tada, kai visi formalumai jau sutvarkyti, kol nėra galutinio rezultato, protingas asmuo tikrai nemoka.

Kaip minėta anksčiau, matininko kompetenciją nurodo pažymėjimas. Faktiškai nėra didelio skirtumą ar tas asmuo dirba individualiai, ar įmonėje. Čia kiekvienas asmuo gali pasirinkti. Visada yra protinga ištirti kelis skirtingus variantus. Nereikia bijoti kreiptis, klausti, pagalvoti, o tada galima ir darbus užsakyti.

Sutaupyti tikrai nepavyks jei norėsite darbus atlikti labai greitai, tik nereikia pamiršti, kad pats matininkas viso proceso pagreitinti negali, nes jis darbus atlieka tik pirmoje stadijoje. Tada seka jau institucijų darbas. Jis kartais užtrunka. Žinoma, skubėti išlaidauti vėl nėra be galo protingas žingsnis, bet kokybiškai atliktas darbas, visada turi savo vertę.