Geodezinių matavimų kaina gąsdinti neturėtų

Norite parduoti, padalinti ar sujungti žemės sklypus? Akivaizdu, kad teks susidurti su geodezinių matavimų procedūra. Ji leidžia tiksliai sužinoti savo žemės nuosavybės ribas ir plotą.

Suprantama, kad šis žingsnis reikalauja tam tikro pasiruošimo. Jis prasideda nuo matininko paieškos, nes tik kvalifikuotas asmuo, kuris turi visą reikalingą įrangą gali atlikti tikslius matavimus. Vilniuje matininkų paslaugų kaina ženkliai skiriasi nuo rajonų. Čia jokia naujiena, nes ją lemia ir skirtingas uždarbio lygis bei konkurencija ar darbų apimtys. Bet kaina žmonių šioje vietoje gąsdinti neturėtų, nes visus darbus privalu atlikti taip, kaip numato LRV nustatytos taisyklės.

Žemė – turtas, o turtu, kaip žinome, privalu teisingai pasirūpinti ir įforminti. Žinoma, kaina lemia ne tik konkurencija ar uždarbis, bet ir pačio kliento poreikiai, nes kuo didesnis žmogaus sklypas, tuo ilgiau užtruks ir jo matavimas. Pageidaujamas terminas, kai rezultatų norime pakankamai skubiai, papildomai piniginę patuštins, o vasaros sezono metu kaina beveik visoje šalyje būna didesnė. Stebėtis nereikia, nes šiuo metų laiku oro sąlygos šiems darbams labai tinka. Nereikia pamiršti ir pačio sklypo, ne tik jo dydis, net ir objektų gausa neleidžia darbų atlikti be galo greitai. Procesas reikalauja tikslumo, o papildomai gaišinamas laikas visada kainuoja. Geriausias patarimas asmeniui, kuriam prireikė atlikti geodezinius matavimus, tai tiksliai išsiaiškinti būsimų darbų kainas ir stengtis susirasti įmonę, kuri teikia kokybiškas paslaugas, nes tinkamai atliktas darbas, visada turi savo vertę.

Neretai šią taisyklę gebame pamiršti, o klaidos atsiradusios matavimo darbuose visada papildomai kainuoja. Tik ši kaina susideda ne vien tik iš piniginės išraiškos, bet kenčia ir laikas, sveikata. Pats geodezinių matavimų procesas nėra labai sudėtingas. Deja, jis visada mėgsta šiek tiek užtrukti. Pradžioje apsišarvuokime kantrybe, jos prireiks. Geodeziniai matavimai tikrai nesibaigia su pirminiu matininko darbu. Po jo seka Nacionalinės žemės tarnybos patikra. Ji neretai užtrunka nuo 20 iki 30 dienų. Tada tenka susidurti ir su Registrų Centru. Ten procesas trunka nuo 1 iki 10 dienų. Tik tada procedūra yra baigta.

Geodeziniai matavimai – rimtas darbas, kuriam reikia specifinių žinių ir gabumų. Šis darbas negali būti atliktas be galo greitai. Akivaizdu, kad dera pasirinkti tokį specialistą, kuris savo darbą gerai išmano, nes tikslūs ir aiškūs matavimai patinka visiems.